Koncert charytatywny dla Izy z Chmielenia!

W tym roku, doświadczeni organizacją akcji charytatywnej dla Krzysztofa Kacprzaka zorganizowaliśmy kolejne wydarzenie, które miało na celu zebrać fundusze dla potrzebującej mieszkanki naszej Gminy. Izabela Wojciechowska – Sokołowska z Chmielenia 02.03.2016 r. uległam wypadkowi komunikacyjnemu, wskutek którego cierpi na niedowład czterokończynowy. Jedyną szansą na przywrócenie jej sprawności jest rozpoczęta kosztowna rehabilitacja, która przynosi postępy i możliwość powrotu do dawnego życia.  Chcąc pomóc Izie zorganizowaliśmy koncert charytatywny, tuż po Gminnym Konkursie Dekoracji Bożonarodzeniowych. W Kościele Parafialnym wystąpił chór z Gryfowa Śląskiego „Sursum Corda”, a tuż po nim zaprosiliśmy uczestników na Nocne Zwiedzanie Kościoła, a następnie na piknik, z którego dochód całkowicie został przeznaczony na rehabilitację Izy. Podczas pikniku, w którego obsłudze pomogli nam strażacy OSP dobroczyńcy mogli skosztować naszego bożonarodzeniowego ponczu oraz pysznego ciasta i pierników. Datki można było wrzucać do specjalnie przygotowanych puszek, które następnego dnia zostały komisyjnie przeliczone, a cała kwota została przekazana dla mamy Izy – Pani Ireny Sokołowskiej. Ogromny wkład, jaki włożyliśmy w przygotowanie akcji, został wynagrodzony kwotą, jaką udało nam się uzbierać na rehabilitację Izabeli.

Kilka słów o Izabeli

Izabela Wojciechowska-Sokołowska 13 grudnia skończyła 35 lat. Jeszcze do niedawna była szczęśliwą, pogodną kobietą, mającą pasje, marzenia, męża, dobrą pracę. Nic nie zapowiadało, że to wszystko zmieni się w sekundę. 2 marca 2016 roku jak co popołudnie wracała do domu z pracy. Przechodząc przez przejście dla pieszych została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Po przewiezieniu do szpitala diagnoza była dla rodziny miażdżąca – ostry krwiak podtwardówkowy, głęboki uraz mózgu, nie dawano jej szansy na przeżycie. Przez powstały obrzęk dokonano trepanacji czaszki. Niestety rekonstrukcja czaszki ze względu na obrzęk się nie powiodła. Po 3 tygodniach śpiączki i miesięcznym pobycie  w szpitalu Iza wróciła do domu. Od tamtego czasu minęło ponad półtora roku. Każdy dzień jest dla Izabeli wyzwaniem. Dzięki ciągłej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna widać bardzo duże postępy. Ćwiczenia z fizjoterapeutą, logopedą sprawiają, że jest dla niej duża nadzieja na powrót do normalnego życia, jaki wiodła przed wypadkiem. Wbrew wszystkim przeciwnościom losu, ta młoda kobieta się nie poddaje! Każdego dnia walczy o powrót do sprawności. Jej wiara i zdeterminowanie zaskakują terapeutów. Na to wszystko potrzeba jednak pieniędzy, których nie ma. Sama Iza jak i jej rodzina są bardzo skromni. Każdemu z Nas jest ciężko poprosić o pomoc.

Chór „Sursum Corda” z Gryfowa Śląskiego

Tego wieczoru można było wysłuchać koncertu chóru parafialnego „Sursum Corda” z Gryfowa Śląskiego pod kierownictwem Pani Urszuli Ślusarz, któremu akompaniował będzie Pan Mariusz Mocek, który również przygotował na tę okoliczność utwory organowe m.in.:  Ave Verum Wolfganga Amadeusa Mozarta, Panis Angelicus – Cesara Franka, Ave Maria – Jacoba Arcadelta oraz Modlitwę, Gdy dziatki idą spać Wacława z Szamotuł. Chór działa z przerwami od roku 2008. Obecnie duszpasterzem zespołu jest ks. Maciej Szymanowski. Chór składa się z około 20 osób o bardzo szerokim przekroju wiekowym – od uczniów po emerytów. Chórzyści doskonalą swoje umiejętności zarówno pod czujnym okiem pani dyrygent jak i uczestnicząc w warsztatach zewnętrznych w Legnicy, Wrocławiu czy nawet w diecezji częstochowskiej. Chór wykonuje wyłącznie muzykę kościelną i swoim śpiewem ubogaca liturgię w kościele parafialnym. Ponadto chór brał udział w przeglądach pieśni maryjnych oraz festiwalu pieśni pasyjnych.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy są twórcami charytatywnego wydarzenia.

Przede wszystkim dziękujemy Pani Magdzie Włodarczyk, która jest pomysłodawczynią całej akcji charytatywnej. Jest to dziewczyna, która zainspirowała nas pracowników Ośrodka Kultury i Sportu do działania, na rzecz pomocy Izabeli. Dziękujemy pracownikom Ośrodka Kultury i Sportu w Lubomierzu, którzy już po raz kolejny udowadniają, że nie są obojętni na los drugiego człowieka i z gorącym sercem organizują takie akcje, jak dziś. Ogromne „dziękujemy” kierujemy dla niezwykłego człowieka i wyjątkowego księdza, Proboszcza Parafii św. Maternusa w Lubomierzu dr  Erwina Jaworskiego, który ugościł nas w Kościele Parafialnym, służył radą i pomocą przy organizacji tej akcji.

Dziękujemy Rodzinie Izabeli i jej przyjaciołom, którzy pomogli przygotować nam słodki poczęstunek w budce strażackiej, dziekanowi Parafii Św. Jadwigi w Gryfowie Śląskim Krzysztofowi Kurzei, członkom chóru „Sursum Corda” z Gryfowa Śląskiego, Darii i Krystianowi Sękowskim, Pani Eli Krzan, Panu Zbigniewowi Rotkiewiczowi, który oprowadzał po świątyni podczas Nocnego Zwiedzania, portalowi lwówecki.info i Muzycznemu Radiu za wsparcie medialne i wszystkim tym, którzy pomagali nam szerzej dotrzeć z informacją o pomocy dla Izabeli, Panu Jarosławowi Jurgielowi za kwestę na rzecz Izy podczas wystawy gołębi pocztowych w Wojciechowie oraz naszym  strażakom z OSP KSRG w Lubomierzu. Wielkie podziękowania należą się Wam – Darczyńcom, za wasze dary serca, które pomogą Izabeli wrócić do zdrowia. Dziękujemy!

Alicja Nawojczyk