Grudniowy repertuar Kina „Raj”

Serdecznie zapraszamy w grudniu do Kina za Rogiem „Raj”!
W ostatnim miesiącu tego bardzo ważnego dla nas roku, nie zabraknie wyśmienitych produkcji filmowych! Poniżej przedstawiamy Państwu filmowy repertuar Kina „Raj” 🙂

01.12.2017 r.

„Pitbull. Niebezpieczne kobiety”

Filmowy grudzień zaczynamy mocnym obrazem Patryka Vegi. „Niebezpieczne kobiety” to trzecia część serii „Pitbull”. Młode policjantki, „Zuza” i „Jadźka” dołączają do Pitbulla. Dziewczyny oprócz zmagań w życiu prywatnym muszą stawić czoła przestępczemu światu. Na ekranie gwiazdy polskiego kina: Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka Joanna Kulig, Alicja Bachleda – Curuś, Andrzej Grabowski, Artur Żmijewski i Sebastian Fabijański, który rolą Romka „Cukru” wzbił się na szczyt aktorskiej kariery.

Czas trwania: 2 godz. 9 min.

Rok produkcji: 2016

Godzina 19:15

bilety: 5 zł

Kategoria wiekowa: 18 +

02.12.2017 r.

Kino dla dzieci: „Wilk w owczej skórze”

Wilk Szary, sympatyczny lekkoduch, przez niefortunne zaklęcie zmienia się w barana. Próbując powrócić do dawnej postaci, chwilowo musi nauczyć się żyć w stadzie owiec. Tymczasem w wilczej gromadzie źle się dzieje: jej przywódcą został okrutny i bezwzględny Ragir, który teraz przygotowuje atak na owczą wioskę. Kiedy owce próbują bez walki porzucić swój dom i uciec, Szary mobilizuje je do obrony.

Czas trwania:  1 godz. 21 min.

Rok produkcji: 2016

Godzina 11:00

bilety: 3 zł i 5 zł

 

„Chce się żyć”

2 grudnia szczerze zachęcamy do obejrzenia fenomenalnego Dawida Ogrodnika (w listopadzie mogli go Państwo obejrzeć w roli Tomasza Beksińskiego w filmie „Ostatnia rodzina”), który wcielił się w rolę chorego na porażenia mózgowe Mateusza w filmie „Chce się żyć”.

„Czuję się samotny/ Moje ciało jest więzieniem/ Drzwi zamknięte/ Słyszę ich/ Rozmawiają nad moją głową/ Jak nad rośliną” – cytowany kiedyś w „Wysokich obcasach” wiersz stworzony dzięki językowi Blissa przez człowieka z rozległym porażeniem mózgowym jest syntezą losu filmowego Mateusza. 
Pełnosprawny intelektualnie chłopiec cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe – jak arbitralnie stwierdzają lekarze, jest rośliną. W tę roślinność nie wierzą jego rodzice, którzy stwarzają mu kochający i wspierający dom – do czasu, gdy po śmierci ojca choroba matki nie uniemożliwi jej opieki nad Mateuszem. Chłopiec trafia do ośrodka dla głęboko upośledzonych psychicznie, gdzie jedna z opiekunek odkryje, że zamknięty w więzieniu niepełnosprawnego ciała pensjonariusz nie bez powodu ma mądre, rozumiejące spojrzenie. Razem pokonają żmudną drogę, na której końcu Mateusz będzie mógł dzięki językowi Blissa powiedzieć swojej mamie: NIE JA ROŚLINA. 
Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film Macieja Pieprzycy między innymi dzięki fenomenalnym aktorom bez ckliwości, melodramatyzmu i bez upiększania pokazuje świat człowieka, który heroicznie walczy o uznanie swojego człowieczeństwa, o wyjście z klatki, w której zamknęła go choroba. Ta słodko-gorzka, nie pozbawiona sarkastycznego dowcipu historia uczy miłości do życia i daje nadzieję zawartą w pozytywnym przesłaniu: dzięki sile ducha można wyjść poza własne ograniczenia, cieszyć się życiem takim, jakie ono jest.

 

Nagrody

2014 – Orły:
– Najlepsza główna rola męska – Dawid Ogrodnik
– Najlepsza drugoplanowa rola męska – Arkadiusz Jakubik
– Najlepsza drugoplanowa rola kobieca – Anna Nehrebecka
– Najlepszy scenariusz – Maciej Pieprzyca
– Nagroda publiczności – Maciej Pieprzyca
2013 – WFF, Montreal:
– Grand Prix
– Nagroda Publiczności
– Nagroda Jury Ekumenicznego
2013 – Gdynia Film Festival:
– Srebrne Lwy
– Nagroda Publiczności
2013 – MFF, Chicago – Srebrny Hugo

 

Czas trwania:  1 godz. 47 min.

Rok produkcji: 2013

Godzina 19:15

bilety: 3 zł i 5 zł

Kategoria wiekowa: 12 +

 

08.12.2017 r.

„Frantz”

Anna jest młoda, piękna i w niekończącej się żałobie – kolejny rok opłakuje Franza, narzeczonego, który zginął w okopach I wojny światowej. Pewnego dnia na cmentarzu zastaje nad jego grobem nieznajomego młodego mężczyznę. To Adrien, Francuz, który, jak twierdzi, przed wojną przyjaźnił się z Frantzem, a teraz przyjechał złożyć kwiaty na jego grobie i poznać jego bliskich. 
Z biegiem czasu między Anną i Adrienem zaczyna się rodzić osobliwa więź: on, podobnie jak ona jest delikatny, wrażliwy, obdarzony artystyczną duszą, i podobnie jak ona pogrążony w żałobie po Franzu. Tyle tylko, że nie do końca wiadomo, czy rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje…
Piękny, subtelny traktat o prawdzie i kłamstwie, winie i przebaczeniu.

Czas trwania:  1 godz. 53 min.

Rok produkcji: 2016

Godzina 19:15

bilety: 3 zł i 5 zł

Kategoria wiekowa: 12 +

 

09.12.2017 r.

Kino dla dzieci: „Ratujmy Mikołaja!”

Tuż po Mikołajkach serdecznie zapraszamy naszych milusińskich na specjalną misję, musimy uratować Mikołaja! Poczciwy pechowiec elf Bernard marzy, aby trafić do elitarnej grupy naukowców pracujących nad nowymi prezentami w laboratorium Świętego Mikołaja. Zamiast tego za sprawą niefortunnego wynalazku niechcący ujawnia lokalizację miasta elfów chciwemu szefowi firmy przewozowej. Nevil Złoczyński chce ukraść magiczną Kulę Czasu, która umożliwia Mikołajowi wręczanie prezentów dzieciom na całym świecie w zaledwie jedną noc. Jedynym sposobem na powstrzymanie zła, naprawienie szkód i uratowanie Mikołaja jest ratunkowa misja w czasie. 

Czas trwania:  1 godz. 20 min.

Rok produkcji: 2013

Godzina 11:00

bilety: 3 zł i 5 zł

 

„Listy do M. 2”

W kinach króluje trzecia część opowieści, która ma miejsce w najpiękniejszym czasie Wigilii Bożego Narodzenia, a my zapraszamy na małą retrospekcję. Powróćmy wspomnieniami do drugiej części historii o przesympatycznym Melchiorze „Melu Gibsonie”, Doris, Karinie i Szczepanie Lisieckich oraz małym Kaziku, który z pewnością skradnie Wasze serca ? Mikołaj, który znalazł szczęście u boku Doris, wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny. Małgosia i Wojtek adoptowali Tosię, ale ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina, obecnie wzięta pisarka, i Szczepan, teraz taksówkarz, rozstali się, i poszukują nowych partnerów. Związek Betty i „niegrzecznego” Mikołaja Mela nie przetrwał próby czasu… Gwiazdorska obsada, dużo zaskakujących zwrotów akcji i sporo wzruszeń.
Frekwencyjny hit: niemal 3 miliony widzów w kinach, a może być jeszcze więcej, dzięki Wam Drodzy Widzowie ?

Czas trwania:  1 godz. 39 min.

Rok produkcji: 2015

Godzina 19:15

bilety: 3 zł i 5 zł

Kategoria wiekowa: 12 +

 

15.12.2017 r.

„80 milionów”

Pamiętając o historii, tej, jeszcze nie tak odległej, zapraszamy na film „80 milionów”. Czas, który dzieli 31 sierpnia 1980 i 13 grudnia 1981, to nie prosta suma dni, tygodni czy miesięcy – to czas, kiedy wieje Wiatr Historii. Można o nim opowiadać patetycznie i śmiertelnie poważnie, a można tak, jak zrobił to Waldemar Krzystek. Jak sam powiedział, nakręcił film o radości, którą odczuli wszyscy w 1981 roku, gdy dowiedzieli się o wypłaceniu z banku – w ostatnim momencie, 10 dni przed wprowadzeniem stanu wojennego – 80 milionów związkowych pieniędzy. „80 milionów” to film o romantycznych marzycielach, którym udało się przechytrzyć czasami lekko groteskowy, częściej przerażający system, opowieść o młodości, miłości, przyjaźni i odwadze.

Czas trwania:  1 godz. 42 min.

Rok produkcji: 2011

Godzina 19:15

bilety: 3 zł i 5 zł

Kategoria wiekowa: 12 +

 

16.12.2017 r.

Kino dla dzieci: „Królowa Śniegu”

Zła Królowa Śniegu zamierza zmrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich uczuć. Jeżeli ten niecny plan się powiedzie, artyści i sztuka na całym świecie znikną, a ludzie zapomną, czym są miłość, przyjaźń i dobro. Jednak magiczne lustro Królowej podpowiada, że Gerda i Kai, dzieci słynnego mistrza wyrobów ze szkła, mają moc, by pokrzyżować jej podłe plany. I choć sługom Królowej udaje się zwabić chłopca i porwać go do lodowej krainy, jego siostra Gerda wyruszy w niebezpieczną podróż do przerażającego świata lodu i mrozu, aby uratować brata i powstrzymać okrutną Królową.

Czas trwania:  1 godz. 13 min.

Rok produkcji: 2012

Godzina 11:00

bilety: 3 zł i 5 zł

 

„Jesteś Bogiem”

Jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku, film o założonej w 1998 roku przez Piotra „Magika” Łuszcza, Sebastiana „Rahima” Salberta byłego członka formacji 3xKlan i Wojciecha „Fokusa” Alszera legendarnej polskiej grupie hiphopowej Paktofonika, która dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stała się głosem pokolenia młodych Polaków.

26 grudnia, Magik popełniając samobójstwo, złamał serca nie tylko fanom…

Czas trwania:  1 godz. 58 min.

Rok produkcji: 2012

Godzina 19:15

bilety: 3 zł i 5 zł

Kategoria wiekowa: 12 +

 

22.12.2017 r.

„Tygrys i śnieg”

Inteligentny, zabawny i lekko zwariowany poeta dowiaduje się, że uwielbiana przez niego kobieta leży w szpitalu w ogarniętym wojną Bagdadzie, pozbawiona leków, które mogą uratować jej życie. Jak z Rzymu dotrzeć do miasta, do którego nie latają żadne samoloty? Dla oszalałego z rozpaczy Attilii nie ma rzeczy niemożliwych. Dostanie się do Bagdadu, nawet gdyby miał tam dojechać na wielbłądzie!
Roberto Benigni (i jako reżyser, i jako odtwórca głównej roli) sprawnie balansuje między komizmem i liryzmem, tworząc obraz chwilami groteskowy, ale zawsze wzruszający – opowieść o sile miłości, dla której nie ma żadnych barier ani granic. Kolejna, znakomita rola Roberto Benigniego, znanego przede wszystkim z filmu „Życie jest piękne”, w którym wcielił się w rolę Guido, zamkniętego w obozie koncentracyjnym wraz synem, którego próbuje przekonać, że okrutna rzeczywistość jest jedynie formą zabawy dla dorosłych.

 

Czas trwania:  1 godz. 48 min.

Rok produkcji: 2005

Godzina 19:15

bilety: 3 zł i 5 zł

Kategoria wiekowa: 12 +

 

23.12.2017 r.

Kino dla dzieci: „Renifer Niko ratuje święta”

Mały renifer Niko wraz z dwójką przyjaciół rusza do Krainy Zorzy, gdzie stacjonuje Dywizjon Świętego Mikołaja. Wierzy, że jest synem jednego z latających reniferów – chce odnaleźć ojca i nauczyć się latać. Nie wie, że będzie musiał stawić czoło złym głodnym wilkom, które chcą pożreć renifery, a potem świętego Mikołaja i zniszczyć święta Bożego Narodzenia…

Czas trwania:  1 godz. 10 min.

Rok produkcji: 2008

Godzina 11:00

bilety: 3 zł i 5 zł

 

„Na granicy”

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga ich w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

Nagrody

2016 – Netia Off Camera:
– Specjalne wyróżnienie aktorskie – Bartosz Bielenia
– Wyróżnienie specjalne – Wojciech Kasperski

Czas trwania:  1 godz. 32 min.

Rok produkcji: 2016

Godzina 19:15

bilety: 5 zł

Kategoria wiekowa: 18 +

Alicja Nawojczyk