Urodzinowy listopad w Kinie „Raj”

W listopadzie szczególnie serdecznie zapraszamy Was do Kina za Rogiem „Raj” w Lubomierzu. Dlaczego tak wyjątkowo? Tłumaczymy.
„To był rok, dobry rok…”, tak możemy zaśpiewać za Sewerynem Krajewskim. Rok temu, dokładnie 24 listopada 2016 rok do życia powołane zostało nasze Kino za Rogiem „Raj”. Było to dla nas ogromne wyzwanie, ale także sentymentalny powrót do przeszłości. Po wielu latach pustki, w Lubomierzu – filmowym miasteczku znów otwarte zostało kino. Kino za Rogiem było (i jest w dalszym ciągu) wyzwaniem dla animatorów, którzy na co dzień zajmują się naszym małym, kinowym „rajem”, spotykają się z Wami podczas projekcji, przygotowują repertuar, opiekują się fanpagem, ale przede wszystkim Wami – Widzami, bo kino to przecież nie tylko film, ale także mnóstwo spotkań, rozmów i działań około kinowych. I możemy Wam powiedzieć, że działo się naprawdę dużo, począwszy od projektu i jego realizacji, który pochłonął wiele czasu, przygotowań i włożonej pracy. Czy było warto? To Wy odpowiedzcie nam na to pytanie. My nie żałujemy i staramy się, aby każdy seans wnosił coś nowego, a każde nasze spotkanie było filmową ucztą dla umysłu, zmysłów i ducha. Od listopada 2016 roku do końca października tego roku odbyło się łącznie 207 projekcji, czyli w przybliżeniu 315 godzin spędzonych w kinie, w tym aż 52 projekcje specjalne, na Wasze życzenie. Pewnie zadacie sobie pytanie czy to dużo. Dla nas? Odpowiedź brzmi nie. Mamy apetyt na więcej, bo dla nas to nie tylko miejsce „oglądania filmów”. To „mały” drugi dom. Dom pełen życia, wspomnień, miłości, radości i wspólnie przeżywanych smutków i tragedii. Przede wszystkim tych filmowych. Chcielibyśmy, aby i dla Was to miejsce stało się może nie tyle domem, co może chociaż jego przybliżonym odbiciem.
Na te pierwsze urodziny życzymy sobie trzy razy więcej Waszej radości z pobytu w naszym kinie, dwa razy więcej projekcji i jeszcze wielu więcej lat rozwoju naszego Kina. A czego życzycie nam Wy – Drodzy Widzowie? Ślijcie do nas życzenia, będziemy wniebowzięci  I zapraszamy oczywiście na urodzinowe projekcje w listopadzie!

Alicja Nawojczyk